26 listopada (piątek) - 22:00
Akwarium Klub

SEPR – interpretacje / Oval / Sienkiewicz30 zł normalny, 20 zł ulgowy
(miejsca nienumerowane)

Ikony elektroniki w repertuarze tegorocznej edycji Festiwalu Eufonie!

26 listopada, w kultowym warszawskim klubie Akwarium, wystąpią Markus Popp i Jacek Sienkiewicz, którzy prapremierowo zaprezentują swoje interpretacje sampli Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia.

Markus Popp od 30 lat jest związany z projektem Oval, uznawanym za pioniera glitchu – gatunku muzyki elektronicznej, charakteryzującego się użyciem krótkich, minimalistycznych próbek dźwięku i kontrolowanych zakłóceń fal dźwiękowych. Na scenie będzie mu towarzyszyć Jacek Sienkiewicz –producent muzyki elektronicznej i DJ, uznawany za pioniera i pierwszego popularyzatora techno w Polsce.

Podczas Festiwalu Eufonie muzycy zmierzą się z bogatym dorobkiem Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia. To tu, w latach 1957 – 2004, powstawała muzyka elektroniczna i eksperymentalna, niezależne kompozycje, ilustracje dźwiękowe radiowych słuchowisk, utwory dla spektakli teatralnych, układów choreograficznych i produkcji filmowych. Ze Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia byli związani najważniejsi polscy muzycy II poł. XX wieku: m.in. Krzysztof Penderecki, Tomasz Stańko, Elżbieta Sikora, Paweł Szymański, Krzesimir Dębski i Bogusław Schaeffer.

Program koncertu

Studio Eksperymentalne Polskiego Radia – interpretacje

Artyści
Markus Popp (Oval)

Jacek Sienkiewicz

Zobacz pełną klauzulę RODO ▾

Organizatorzy

Mecenas

Partnerzy

Bilety

Narodowe Centrum Kultury
ul. Płocka 13
01-231 Warszawa

NIP: 525-235-83-53
REGON: 140-468-418